(0551) 634 31 75
Biz kimiz? HAKKIMIZDA
Gökyüzü tutkunlarının hayallerini gerçeğe dönüştürmek için yüzünü maviliklere dönerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "İstikbâl, göklerdedir" sözünü kendine ülkü seçen ULUDAĞ HAVACILIK; Uludağ Koleji ve Yürekli Havacılık kuruluşlarının 27 yıllık tecrübelerini işbirliğine dönüştürerek güçlerini birleştirmesiyle geleceğin pilotlarını yetiştiriyor.
ULUDAĞ HAVACILIK ULUDAĞ HAVACILIK Eğitmenleri
ULUDAĞ HAVACILIK, tecrübeli pilotları ve filosundaki uçaklarıyla bugüne kadar binlerce saat pilotaj eğitimi verirken yüzlerce pilot yetiştirdi ve iki binin üzerinde kişiyi gökyüzüyle buluşturdu. Sayısız başarılı uçuş dersi ve uçuş deneyimine imza atan ULUDAĞ HAVACILIK, gökyüzü tutkunlarını geleceğe uçurmaya devam ediyor.
Uzayda 7 gün geçiren Kozmonot Muhammed Fares'in uçuş serüvenini deneyimlemek için tercih ettiği ULUDAĞ HAVACILIK; Yenişehir Havalimanı'nda bulunan yerleşkesinde teorik ve pratik uçuş eğitimlerini ve uçuş deneyimlerini, 7'den 70'e tüm gökyüzü tutkunları için sunuyor.

ULUDAĞ HAVACILIK eğitmenleri
;
Pilot Burak Yürekli (UPL -PPL Pilot)
Pilot Onur Umur Yürekli (UPL M /UPL U Pilot) 
DİĞER TARAFTAN Deneyimli Havacılık Eğitmenleri
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden alınan TR-002 CH Ticari İşletme ruhsatlı ULUDAĞ HAVACILIK ayrıca; Cessna F150L (TC-UYA), Aeroprakt 22LS (TC-UTP), Polaris Microlight (TC-UKH) tipi uçak filosuna sahiptir.

ULUDAĞ HAVACILIK'ın deneyimli havacılık eğitmenleri ve eğitim sektöründe lider Uludağ Koleji ailesinin ortaklaşa çalışmasıyla ortaya çıkardığı 9 ayrı eğitim kitabı, teorik dersler için ücretsiz olarak pilotaj öğrencilerine sunuluyor.

Bunun yanı sıra ULUDAĞ HAVACILIK uçuş dersleriyse; Uçak Tanıma, Uçağı Uçuşa Hazırlama, Uçak Motoru Çalıştırma, Rule Yapma, Kule Konuşmaları, Pist Kullanımları, İniş ve Kalkış Çalışmalarından oluşup tecrübeli pilotlarımız tarafından verililiyor.

Teorik ve uçuş derslerini toplam 3 ay gibi yeterli bir sürede veren ULUDAĞ HAVACILIK, Emniyet Yönetim SMS ve Kalite Yönetim Sistemleriyle 7'den 70'e tüm uçuş öğrencilerini sigorta kapsamına almaktadır.
Uçuş tutkunları, ULUDAĞ HAVACILIK güvencesi ve ayrıcalıklarıyla alacağı eğitimlerin sonunda "Temel Havacılık Eğitimi Sertifikası" sahibi olurken gökyüzü tutkunları Bursa, Uludağ, Mudanya semaları üzerinde gezi uçuşları yapabilir. Bunun yanı sıra pilot adayları deneyim uçuşları sayesinde tecrübeli pilotlarımız eşliğinde atmosfere meydan okuyarak uçak kullanabilir ve pilotaj mesleğiyle tanışabilirler. Böylece pilotaj mesleğine ilgi duyan herkes ‘işin mutfağından’ yani kokpitten pilotluğu deneyimleme şansı yakalayabilirler.

Havacılık faaliyetlerinden bulunmak isteyen her bireyi uygun şartlar ve 'önce emniyet' ilkesi ile eğitmen pilotlarımız ve filomuzdaki uçaklarla buluşturan ULUDAĞ HAVACILIK ayrıca, distribütörlüğünü yaptığı dünyaca ünlü uçakların satış ve servis hizmetleriyle de havacılık tutkunlarının yanında yer almaktadır.

ULUDAĞ HAVACILIK ile birlikte GELECEĞE UÇUYORUZ!
Online Randevu